Komfort

Inteligentny dom to także ogromny komfort mieszkania. Szereg rzeczy wykonuje się samoczynnie a z jednego miejsca mając pod ręką smartfon można kontrolować wszelkie elementy. Oferowana przez Interdom instalacja w bezprzewodowym systemie z-wave jest dostosowana do nawet małych kawalerek.

Dlaczego jest to takie wygodne rozwiązanie?

Siedzisz na kanapie otulona/otulony w koc z ciekawą książką, obok kubek kawy czy herbaty czyli właściwie wszystko czego potrzeba. W pewnym momencie robi się już coraz ciemniej na dworze a przez to spada komfort czytania. A teraz zamiast wstawać i przerywać ulubioną czynność można sięgnąć po telefon (który z reguły trzymamy przy sobie) i szybciutko włączyć światło jednym kliknięciem. Inteligentny dom to przecież pełna automatyzacja procesów. W tym przypadku można tak ustawić scenę aby czujniki same wykrywały spadek natężenia oświetlenia i włączyły wybrane oświetlenie. Poziom natężenia oświetlenia będzie płynnie wzrastał proporcjonalnie do zmiany oświetlenia dziennego.

Będąc poza domem można sprawdzić czy przypadkiem nie zostawiło się włączonego światła w którymś pomieszczeniu lub urządzenia (np. żelazka). Jednym kliknięciem możesz zdalnie wszystko powyłączać.

Ciekawym rozwiązaniem jest zdalny podgląd obrazu z kamer zamontowanych w domu przez telefon. Teraz już nic nie umknie Twojej uwadze.

Kolejnym dobrym rozwiązaniem jest otrzymywanie powiadomień na telefon o zdarzeniach. Czujnik zalania po wykryciu wycieku wody natychmiast powiadomi Cię o zdarzeniu. W przypadku otwarcia drzwi pod Twoją nieobecność również możesz dostać powiadomienie o takim zdarzeniu.

comfort